15
17. 04. 2020

Je Aluminium škodlivé?

Je Aluminium škodlivé?

 

Než se do toho dostaneme, je důležité si všimnout rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty. Antiperspiranty účinkují dvěma způsoby – zabraňují potu dosáhnout povrch kůže a kontrolují bakterie, které způsobují zápach. Deodoranty neovlivňují tok potu, jednoduše zabraňují zápachu. 5 Days DEO není antiperspirant, je to deodorant. Vzhledem k nízkému obsahu hliníku ve složení 5 Days DEO se potní žlázy neucpávají a tím nezastavují tok potu.

 

Všeho příliš mnoho je škodí!

 

Všude v přírodě platí základní pravidlo a to je, že všeho moc škodí. Opravdu?

 

Je voda škodlivá? Ano a ne. Pokud během dne vypijete normální množství vody, tak ne. Pokud vypijete 8 litrů vody najednou, Vaše játra selže a může vést k smrti.

 

Je sojová omáčka škodlivá? Ano a ne. Při normálním používání s jídlem jako například sushi není. Ale pokud vypijete celou velkou láhev, můžete zemřít. Sója obsahuje velké množství soli a příliš mnoho soli je škodlivé.

 

Je alkohol škodlivý? Ano a ne. Pokud vypijete 1 sklenice vína denně s jídlem, tak není. Pokud vypijete 1-2 lahve denně, vaše játra se poškodí a může způsobit vážné zdravotní problémy.

 

Důležité je, že vše ve velkém množství může být škodlivé, proto musí být ve všem rovnováha. 5 Days DEO využívá správnou rovnováhu ingrediencí, nízké množství hliníku je tu na to, aby poskytlo nejlepší vhodnou kombinaci, ale stále neucpává vaše potní žlázy a jejich póry.

 

Pokud by náš výrobek obsahoval škodlivé složky pro vaše tělo, nedostali bychom souhlas od dánské státní asociace Astma Allergy a nejlepší možné hodnocení v studiu, kterou provedla známá společnost TÆNK v Dánsku.

 

Co jsou soli hliníku?

 

Soli hliníku jsou odvozeny z hliníku, zcela běžného prvku na Zemi. Hliník se přirozeně nachází v půdě, ve vodě a je v mnoha potravinách. Hliník je nejhojnější kovem na Zemi.

 

Soli hliníku jsou přidány do soli používané ve fast-foodech, jsou v některých sušenkách, v kyselých okurkách, v polotovarech jako například – vafle v supermarketech, v předpřipravených cestách na pizzu nebo v lécích a mnoho dalších potravinách. A nemluvě o tom, že až 80% vakcín obsahuje hliník.

 

Proč se soli hliníku používají v antiperspirantech a deodorantech?

 

Soli hliníku jsou účinnou složkou antiperspirantu / deodorantu – slouží ke kontrole potu a souvisejícího tělesného zápachu. Když se antiperspirant aplikuje, soli se rozpouštějí v potu nebo vlhkosti v podpaží. Rozpuštěná látka tvoří gel, který vytváří dočasnou “zátku” v potní žláze, čímž se snižuje množství potu, které se může dostat na povrch kůže. Soli hliníku jsou také přírodní antimikrobiální látky, takže kontrolují bakterie na kůži, čímž snižují nepříjemné pachy. Soli hliníku se již více než půl století používají jako účinná látka v antiperspirantech na kontrolu potu a souvisejícího tělesného zápachu. Tradiční používání hliníku na boj proti tělesnému zápachu se datuje již stovky let v regionech jako Evropa, Mexiko, Thajsko a Asie. Dnes, hliníkové soli pomáhají milionům lidí po celém světě cítit se svěže a cítit se více sebevědomě.

 

Zastavují antiperspiranty blokováním potních žláz vylučování škodlivých toxinů?

 

Přibližně 95% toxinů se vylučuje z těla játry a ledvinami. Tělo primárně využívá pocení na regulaci své teploty, ne na odstraňování toxinů. Většina potních žláz na těle (2-5 milionů) se nenachází v našem podpaží, a proto nejsou ovlivněny antiperspiranty.

 

V podpaží se tvoří pouze 1% potu, avšak jsme si toho více vědomi, protože se neodpařuje tak snadno jako jinde na těle.

 

Zvyšuje používání antiperspirantu / deodorantu šanci na rakovinu prsu nebo šanci na Alzheimerovu chorobu?

 

Různé výzkumy a studie hledali spojení mezi hliníkem v antiperspirantech / deodorantech a rakovinou prsu nebo spojení s Alzheimerovou chorobou. Odborníci na rakovinu, charitativní organizace a zdravotnické úřady, včetně amerického úřadu pro potraviny a léčiva a Vědeckého výboru EU pro bezpečnost spotřebitele, však tvrdí, že neexistují přesvědčivé vědecké důkazy o tom, že hliník v antiperspirantech / deodorantech reálné zvyšuje riziko rakoviny prsu nebo zvýšení hladiny Alzheimerovy choroby.

 

Právě teď je vědecký a lékařský názor, že se hliníku nemusíte bát. Nepravdivé informace a dohady, které jste slyšeli o hliníku v kosmetických prostředcích, jsou u konce. Z dosavadního nejlepšího důkazu vyplývá, že při používání hliníku neexistují žádné významné zdravotní problémy.

 

A co 5 Days DEO a hliník?

 

Faktem je, že úřady akceptují hliník v koncentraci až do 25%. Běžné deodoranty obsahují přibližně 4-5% hliníku a některé speciální deodoranty obsahují až 20%.

 

Jak jsme již uvedli, 5 Days DEO je deodorant a potní žlázy neucpává. 5 Days DEO obsahuje pouze 0,7% hliníku. Nemluvě o tom, že 5 Days DEO aplikujete na své tělo pouze každých 5 dní.

 

S pozdravem,

 

5 Days DEO

Mohlo by vás zaujímať

Pot sám o sebe nemá v skutočnosti žiadnu vôňu. Zápach potu, ktorý každý z nás pozná, pochádza z baktérií, ktoré rozbíjajú sekréty z potných žliaz. Tie sa normálne nachádzajú na koži každého z nás.